דפיברלטור

למה הצבת דפיברילאטור (מכשיר החייאה) בבניין מגורים הוא הכרחי?

על מה נדבר היום?

אחד מהמצבים הרפואיים שמפתיעים אותנו ללא התראה מוקדמת הוא אירוע לבבי. זהו מצב מסכן חיים שאם תופסים אותו בזמן, ניתן למנוע מוות פתאומי. במאמר זה נדבר על מכשיר הדפיברילאטור שמיועד להחייאה במצבים בהם אדם חווה אירוע לבבי כזה או אחר ולמה מכשיר זה הכרחי בבנייני מגורים.

מהו דיפיברילאטור?

הדפיברילאטור הוא מכשיר שתפקידו לזהות הפרעת קצב לבבית והחזרת קצב הלב לפעילות סדירה באמצעות שוק חשמלי. הדפיברילאטור מתחבר לאדם באמצעות שתי אלקטרודות שנצמדות בסמיכות ללב, בהפעלת האלקטרודות ינתן לאדם שוק חשמלי שישתק את הלב לרגע ולאחר מכן הלב יחזור לפעילות סדירה. מצבים של דום לב, הפרעת קצב לבבית ופרפור חדרים הם מצבים מסכני חיים ואם תופסים אותם בזמן ומשתמשים במכשיר, האדם יכול לצאת מהמצב המסכן.

מתי אדם זקוק להחייאה של דפיברילאטור?

לזהות אדם שחווה אירוע לבבי זה לא פשוט, יש המון תסמינים שמעידים על ארוע כזה. אך ברפואה והצלת חיים יש משפט שאומר שאם יש ספק אין ספק. אם זיהיתם אדם עם אחד מהתסמינים שתכף נזכיר ואתם נמצאים ליד מכשיר דפיברילאטור נייד, חברו אותו למכשיר באופן מיידי עד להגעת העזרה. 

אדם שמתלונן על כאב שהולך וחוזר ולחץ באזור מרכז החזה או צד שמאל שלו הוא אדם שתחברו למכשיר באופן מיידי ותזעיקו עזרה. תלונות נוספות שיכולות להעיד על ארוע לבבי הן: זיעה קרה, סחרחורת, בחילה, חוסר נוחות באזור הכתפיים, הלסת או רום הבטן ולעיתים קוצר נשימה בזמן מנוחה. כל אלו תלונות שצריכות להדליק לכם נורה אדומה. חברו את האדם למכשיר והזמינו צוות רפואי. 

למה דפיברילאטור הכרחי בבנייני מגורים?

כיום התופעה של אירועי לב הולכת וגוברת. הסטטיסטיקות מדברות על כ- 400-500 אנשים בחודש שחווים את התופעה. הסיבות לכך הן רבות וקשורות ברמת החיים הגבוהה כיום ואורח החיים הפחות בריא. אכילה לא בריאה מייצרת שומנים בדם וכולסטרול שמצרים את העורקים ובכך מונעים מעבר חלק של הדם בגופנו, עישון שגורם לרעלים להצטבר על דפנות העורקים, השמנת יתר ולחצי היום יום. כל אלו גורמים לעליה במקרי האירועים הלבביים. אירוע לבבי יכול לקרות ברחוב, בעבודה וביציאה מהבית, בבניין המגורים שלכם ולמעשה בכל מקום. הצבת דפיברילאטור בבנייני מגורים, בקניונים ובמקומות העבודה יכול להציל חיי אדם. מספיק שאדם חווה בלובי של בניין המגורים שלו אירוע לב ואחד השכנים ראה אותו וחיבר אותו למכשיר באופן מיידי, הסיכוי שלו להינצל הוא גבוה. כל דקה בארוע לבבי היא קריטית לסיכוי של האדם לחיות. 

איזה סוג של דפיברילאטור כדאי להציב בבנייני מגורים?

הדפיברילאטור המומלץ להתקנה בבנייני מגורים הוא הדפיברילאטור האוטומטי או החצי אוטומטי. כך למעשה אנו יכולים לחבר אדם למכשיר מבלי שיהיה לנו את הידע הרפואי בהפעלת המכשיר. 

אהבתם? שתפו!
עשוי לעניין אתכם
השפעת הטכנולוגיה על אמנות החושים

בחינת האופן שבו טכנולוגיות חדשות משנות ומרחיבות את אפשרויות הביטוי של אמני חושיםבעידן הדיגיטלי המתפתח במהירות, טכנולוגיות חדשות מעצבות מחדש את הדרך בה אנו חווים

מה זה שירות לאומי?

שירות לאומי הוא סוג של מעורבות אזרחית שבה נדרשים אזרחי מדינה לבצע שירות ציבורי כלשהו, כגון שירות צבאי או אזרחי. זהו חלק חשוב מהזהות הלאומית

ייבוא מוצרים אישי מסין

יבוא מוצרים מסין יכול להיות דרך מצוינת לחסוך כסף ולקבל גישה למגוון רחב של מוצרים. בין אם אתם מחפשים מוצרי אלקטרוניקה, ביגוד או מוצרים לבית,